Obchody 90 lat OSP Cieszyn-Marklowice

W dniu 7 lipca 2018 r.Ochotnicza Straż Pożarna Cieszyn-Marklowice świętowała jubileusz 90 -lecia powstania jednostki .Po zbiórce jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i gości  przy strażnicy na czele z orkiestrą dętą pod batutą pana Przywary nastąpił uroczysty przemarsz do Kościoła pw. św. Jana Sankandra. W kościele zostało odprawione nabożeństwo ekumeniczne w intencji strażaków..Słowem Bożym służyli Ks. dr Karol Mozor oraz Ks. Janusz Sikora.     Na placu kościelnym odbył się apel strażacki, podczas którego nastąpiło podniesienie flagi państwowej na maszt i złożenie raportu  .Prezes OSP Cieszyn Marklowice Dh. Maciej Gola przywitał zaproszonych gości oraz jednostki OSP i przedstawił krótki rys historyczny naszej jednostki.

W trakcie uroczystego apelu z okazji 90 -lecia  OSP członek Oddziału Wojewódzkiego OSP RP druh  Krzysztof Czakon w asyście Prezesa  Zarządu Oddziału Miejskiego  OSP w Cieszynie Czesława Drabczyński wręczył druhom naszej jednostki medale i odznaki: Medale,, Za Zasługi Dla Pożarnictwa”                                           Srebrne: Dh Przemysław Kabiesz, Dh Jan Turoń                    Brązowy: Dh. Andrzej Farana                                                      Odznakę ,,Strażak Wzorowy” Otrzymali :Dh Patryk Bocek, Dh.  Grzegorz   Gabryś, Dh. Tadeusz Stańczyk. W trakcie tej uroczystości   wręczono także druhnom i druhom z innych jednostek OSP z miasta Cieszyna . Następnie wiceprzewodnicząca Sejmiku Śląskiego pani Sylwia Cieślar wręczyła przyznane przez Sejmik Śląski  Odznaki Honorowe ,,Za Zasługi dla Województwa Śląskiego” ,                                                Złotą odznakę otrzymali: Jednostka OSP w Cieszynie Marklowicach, Dh. Czesław Drobczyński  z OSP C-n Pastwiska , Dh.Leon Matloch z OSP C-n Marklowice . Srebrną odznakę otrzymali: Dh .Paweł Przybyło z OSP C-n Bobrek,  Dh.Ryszard Raszka z OSP C-n Marklowice ,Dh. Czesław Urbaczka z OSP C-n Marklowice. Prezes Zarządu Oddziału Miejskiego  OSP w Cieszynie Czesław  Drobczyński w asyście Pawła  Przybyło wręczyli odznaczenia  ,,Za wysługę lat ‘najstarszym druhom naszej jednostki OSP  : Dh Bolesław Rybka -50 lat, Dh Leon Matloch -45 lat, Dh Bronisław Stojak -40 lat Dh Paweł Turoń – 40 lat, Dh Zdzisław Gabryś -35 lat ,Dh Ryszard Raszka -  35 lat,  Dh Czesław Urbaczka – 35 lat Tego dnia nie zabrakło również przemówień okolicznościowych. Obchodzącym jubileusz gratulacje oraz podziękowania za ofiarną służbę złożyli : członek Oddziału Wojewódzkiego OSP RP druh  Krzysztof Czakon ,Burmistrz Cieszyna pan Ryszard Macura, Przewodnicząca Rady Miasta Cieszyna pani Gabriela Staszkiewicz .W  imieniu komendanta Państwowej Straży Pożarnej Kapitan Komendy Powiatowej PSP w Cieszynie Marek Szalbot, oraz Prezes  Zarządu Oddziału Miejskiego  OSP w Cieszynie Czesław Drabczyński .Po zakończeniu uroczystości i uformowaniu szyku udano się do strażnicy gdzie odbył się festyn strażacki. Zdjęcia z obchodów 90- lecia  OSP Cieszyn –Marklowice można oglądać na stronie; http://www.cieszyn.pl/?p=articlesShow&iArticle=10149  

Komentowanie wyłączone.